6 Февруари, 2026

Каталунският лидер се закани: Ще водим борба до дупка с испанската държава

Каталунският лидер се закани: Ще водим борба до дупка с испанската държава

Ким Тора

Вчера се навърши една година от терористичния акт в Каталуния, която бе отбелязана с митинг пред каталунския затвор

Каталунският премиер Ким Тора обеща да се бори активно с испанската държава.

За изявлението му съобщи испанската телевизия, цитирана от ТАСС. Тора взе участие в митинг пред каталунски затвор, където лежи обвиняемият по сеператисткия процес бивш съветник по вътрешните работи в каталунското регионално правителство Жоаким Форн.

Този акт беше насрочен за първата годишнина от терористичния акт в Каталуния, извършен на 17 август м.г. Пред присъстващите Тора заяви, че привържениците на независимостта на региона няма да спрат, докато каталунският народ не получи свобода. "Няма да се защитаваме, ще тръгнем в атака срещу несправедливата (испанска) държава", заяви ръководителят на автономното правителство.

Тора отправи и призив "да бъдат възстановени гражданските и политическите права" в Каталуния.

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Предотвратих ядрена война между Русия и Украйна

Тръмп: Предотвратих ядрена война между Русия и Украйна

По думите му вместо удължаване на договора СНВ-III трябва да бъде разработен нов договор, който да действа „още дълги години в бъдеще

Тръмп подкрепи Орбан за изборите в Унгария, но едва ли ще му помогне

Тръмп подкрепи Орбан за изборите в Унгария, но едва ли ще му помогне

Орбан реагира бързо на думите на Тръмп, като написа във Facebook: „Благодаря ви, г-н президент!“

Зеленски: Следващият кръг от преговорите с Русия вероятно ще се проведе в САЩ

Зеленски: Следващият кръг от преговорите с Русия вероятно ще се проведе в САЩ

Специалният пратеник на САЩ Стив Уиткоф заяви по-рано, че тристранните преговори с Русия и Украйна са били конструктивни и ще продължат през следващите седмици