21 Февруари, 2026

Киев повдигна обвинения срещу задържаните руски войници в Източна Украйна

Киев повдигна обвинения срещу задържаните руски войници в Източна Украйна

Украинските власти повдигнаха обвинения срещу двамата руски войници, пленeни в Луганска област в Източна Украйна. Те са настанени в болница в Киев, съобщи АФП.

Капитан Евгений Ерофеев и сержант Александър Александров са обвинени в "терористична дейност". Двамата са получили разрешение да разговарят по телефона със свои роднини в Русия.

Вчера украинските сили за сигурност показаха задържаните военнослужещи пред медиите с цел да докажат участието на руската армия в украинския конфликт.

Руските власти обявиха, че двамата задържани са бивши военни от армията, които са напуснали въоръжените сили преди два месеца. Кремъл продължава да отрича присъствието на руски военни в Украйна. 

Сподели:

Коментари (0)

Симеон Дянков: 6000 души в администрацията могат да бъдат освободени,  това са 300 млн. евро годишни икономии

Симеон Дянков: 6000 души в администрацията могат да бъдат освободени, това са 300 млн. евро годишни икономии

По темата за удължаването на бюджета той обясни, че процедурата е ясно разписана в закона

Украйна удари с "Фламинго" завод за  „Искандер“ и „Орешник“

Украйна удари с "Фламинго" завод за „Искандер“ и „Орешник“

Путин посети завода преди време. Според ASTRA, в местни чатове жители на града пишат за поразяване на цехове №22 и №36

Axios: В Белия дом е обсъждан и „крайният вариант“ – ликвидирането на аятолах Хаменей

Axios: В Белия дом е обсъждан и „крайният вариант“ – ликвидирането на аятолах Хаменей

В най-напрегнатия момент от кризата между Вашингтон и Техеран в Белия дом е била на масата и най-драстичната опция – физическото отстраняване на върховния лидер на Иран.