19 Март, 2026

Кипър заплашва да блокира споразумението на ЕС с Турция

Кипър заплашва да блокира споразумението на ЕС с Турция

Президентът на Кипър Никос Анастасиадис заяви днес, че страната му няма да приеме сделката на Европейския съюз с Турция за мигрантите без да има отстъпки от Анкара в спора за средиземноморския остров, предаде AFP. 

„Кипър не възнамерява да се съгласява с отварянето на нови глави от преговорите, ако Турция не изпълни задълженията си“, каза Анастасиадис след разговор с председателя на Европейския съвет Доналд Туск. Според Туск „ключовият въпрос за законността“ все още трябва да бъде изяснен, за да има споразумение. 

Сподели:

Коментари (0)

Пропагандист на Кремъл взриви руснаците: Путин е военен престъпник и крадец

Пропагандист на Кремъл взриви руснаците: Путин е военен престъпник и крадец

Иля Ремесло подкрепяше войната срещу Украйна, но се разочарова от Путин. За последен път толкова открито диктаторът в Русия беше критикуван от Игор Гиркин-Стрелков и Алексей Навални.

Моджтаба Хаменей: Убийците на Лариджани ще платят цената

Моджтаба Хаменей: Убийците на Лариджани ще платят цената

"Без никакво съмнение убийството на една такава личност говори за нейната значимост", се казва в изявлението на върховния лидер на Иран

САЩ и Израел удариха най-голямото газово находище в света,  Иран обеща да отговори на атаката

САЩ и Израел удариха най-голямото газово находище в света, Иран обеща да отговори на атаката

То играе решаваща роля за снабдяването на Иран с газ и има съществено значение за световния газов пазар