Бензиностанцията била пълна с хора, чакащи за бензин, който е вече изключително дефицитна стока по време на продължаващата вече 21 месеца гражданска война в страната.
Телевизия „Ихбария” показа кадри на десет изгорели тела и служители на Червения полумесец, търсещи пострадали на мястото на взрива.
Атентатът е извършен в района Барзех ал Балад, където живеят както представители на сунитското мнозинство, така и на различни религиозни и етнически малцинства.
Според живеещ в района активист линейки са извозвали обгорели тела и пострадали хора със сериозни изгаряния, преди да му бъде наредено да се отдалечи от отцепилите района сили за сигурност и допълни, че влекачи за преместили унищожените автомобили.
Опозиционният Съвет на революционното командване съобщава, че експлозията е причинена от „миниран автомобил”. Все още обаче няма точни данни кой може да стои зад взрива.


Коментари (0)