Испанската полиция продължава издирването на заподозрян, който вероятно е шофирал вана, предизвикал касапницата в Барселона
Колата, използвана при нападението срещу пешеходци в испанския курорт Камбрилс, при което загина една жена, е била засечена за превишена скорост от камера седмица преди това в района на Париж, съобщи в. "Паризиен", цитиран от Ройтерс и "Дарик".
Часове след атентата в Барселона полицията в Камбрилс застреля петима мъже, носещи фалшиви колани с експлозиви, след като те блъснаха своя автомобил "Ауди A3" в пешеходци. Когато колата се обърна, те излязоха и започнаха да нападат хората с ножове.
Без да посочва източниците си, "Паризиен" съобщи, че колата е била засечена от камера за превишена скорост в района на Париж преди около седмица.
Според вестника на този етап френските следователи не са открили пряка оперативна връзка между испанската клетка и Франция и колата може би само е минавала транзит през страната. Според испански медии автомобилът Ауди е бил собственост на Мохамед Ааля, арестуван след атаката в Барселона.
Един от неговите братя, Саид Ааля, е бил убит в Камбрилс, а друг брат, също заподозрян в принадлежност към групата, е в неизвестност.
Испанската полиция издирва заподозрян, който вероятно е шофирал вана, предизвикал касапницата в Барселона, и може би е избягал във Франция.
Още от Свят
Китай вече разполага с микровълново оръжие срещу сателитите Starlink
Изданието отбелязва, че системата е способна да генерира до 20 гигавата мощност и да излъчи до 3000 високоенергийни импулса в един работен цикъл
Техеран: Остров Кешм е поразен от снаряди, изстреляни от САЩ
По-рано американските въоръжени сили съобщиха, че са нанесли удари по цели в цял Иран
Американското разузнаване: Арсеналът от свръхзвукови ракети на Китай и Русия ще нарасне значително към 2035 г.
Според анализа, в момента Китай притежава около 600 свръхзвукови ракети, а Русия между 200 и 300