28 Март, 2026

Комисията по транспорт на ЕП обсъжда 6 часа пакета "Мобилност"

Комисията по транспорт на ЕП обсъжда 6 часа пакета "Мобилност"

Ще се разгледат над 1000 поправки и добавки към първоначалните два законопроекта

Комисията по транспорт на Европейския парламент предвижда да отдели повече от шест часа за обсъждане на предлаганите промени в дейността на международните превозвачи. Това показва дневният ред на утрешното извънредно заседание, съобщава БТА.

Пресслужбата на ЕП уточни, че се очаква да бъдат обсъдени над 1000 поправки и добавки на първоначалните два законопроекта, в които са залегнали промените. Според дневния ред евродепутатите от парламентарната комисия следва да пресеят внесените допълнителни текстове, за да се улесни гласуването в пленарната зала в четвъртък.

През януари транспортната комисия успя да одобри само един от трите доклада за работата на превозвачите. Миналата седмица ЕП се отказа да гласува на пленарно заседание заради големия обем на предлаганите изменения. Дори утре парламентарната комисия да не успее да приеме текстовете, гласуването им на пленарната сесия тази седмица вече е заложено в програмата на ЕП.

Сподели:

Коментари (0)

Иран: Ще има тежка цена за израелските престъпления

Иран: Ще има тежка цена за израелските престъпления

Удари по ключова инфраструктура в Иран предизвикаха остър отговор от Техеран. Данни сочат близо 2000 жертви, а хутите заплашват с намеса. Международни посредници се опитват да спрат конфликта, но напрежението расте.  

Иран твърди, че негови дипломати са убити при израелска атака в Ливан

Иран твърди, че негови дипломати са убити при израелска атака в Ливан

Според Техеран е атакувана дипломатическа резиденция, информацията не е потвърдена чрез независими източници

Г-7 с извънреден призив: „Спрете атаките срещу цивилни“ – нов сигнал за деескалация в Близкия изток

Г-7 с извънреден призив: „Спрете атаките срещу цивилни“ – нов сигнал за деескалация в Близкия изток

Лидерите от Г-7 настояват за незабавно прекратяване на атаките срещу цивилни на фона на войната между САЩ, Израел и Иран. Марко Рубио говори за край на операциите в следващите седмици и намеква за възможни преговори.