Конгресът на САЩ налага санкции на 24 висши руски офицери заради пленяването на украинските моряци
Според вносителите, Русия засилва агресията си в Украйна и в целия свят
Американският Конгрес ще разгледа нов законопроект за налагане на нови санкции срещу 24 офицери от Федералната служба за сигурност заради ареста на в Керченския пролив на украински моряци.
В законопроекта се подчертава, че "САЩ продължават решително да осъждат нападението на Русия над украинските кораби и незаконното задържане на 24 украински моряци".
"Този инцидент е последният от серията злонамерени действия на Русия с цел да подкопае демократичния прогрес на Украйна и международното право", отбелязват законодателите.
Според тях, Русия засилва агресията си в Украйна и в целия свят.
"САЩ и свободния свят са длъжни да засилят усилията си да бъде наказана Русия за нейните действия, докато всички украински моряци и корабите не бъдат освободени", се казва в законопроекта.
Той предвижда налагане на санкции на 24-има високопоставени представители на Федералната служба за сигурност на Русия.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Мая Санду номинира финансиста Василе Тофан за премиер
Консултациите бяха предшествани от оставката на министър-председателя Александру Мунтяну, който заемаше поста в продължение на седем месеца
Христо Грозев: Британските власти не ме предупредиха, че двама от осъдените за шпионаж българи са освободени
„Логично е да се притеснявам, че хора, които са били част от руска клетка за следене, в момента може би отново са във връзка с тези хора в Москва“
Двама ирански военни са убити при атака срещу Машхад, родния град на Али Хаменей
Те са били част от подразделенията "Басидж" - паравоенни сили, свързани с Корпуса на гвардейците на Ислямската революция