10 Март, 2026

Конгресмен: Разследва ли ФБР връзки на Тръмп с Русия ?

Конгресмен: Разследва ли ФБР връзки на Тръмп с Русия ?

Демократическият конгресмен Илайджа Къмингс призова днес ФБР да каже дали разследва републиканския кандидат за президент на САЩ Доналд Тръмп и негови съветници за възможни връзки с Русия, предадоха Асошиейтед прес и Ройтерс, цитирани от БТА.

Къмингс каза, че демократите настояват да бъде разследван бившият ръководител на кампанията на Тръмп Пол Манафорт, свързан с подкрепящи Кремъл елементи в Русия и Украйна.

"Членове на Конгреса, в това число аз, от месеци искаме ФБР да ни предостави информация дали г-н Тръмп, г-н Манафорт, други сътрудници и руското правителство имат някаква връзка помежду си", заяви той по телевизия Си Ен Ен.

Демократите критикуват директора на ФБР Джеймс Коми за това, че е обявил в петък - само 11 дни преди изборите, че ръководеното от него ведомство проучва новооткрити електронни писма, които може да имат връзка с разследването за използването на частен имейл сървър от демократическия кандидат-президент Хилари Клинтън по времето, когато тя е била държавен секретар.

Според Къмингс действията на Коми може да навредят на доверието към ФБР. По думите на конгресмена ведомството може да понесе допълнителни вреди, ако разследва Манафорт, но пази това в тайна.

Лидерът на демократите в Сената Хари Рийд обвини вчера Коми, че прилага "обезпокояващ двоен стандарт към боравенето с деликатна информация, който изглежда като явно намерение да се помогне на една политическа партия за сметка на друга".

Той каза, без да предостави доказателства, че ФБР пази в тайна "взривоопасна информация" за връзки между кампанията на Тръмп и руски служители.

Тръмп засили нападките си срещу Клинтън, обвинявайки я, че представлява една корумпирана политическа система.

"Когато спечелим на 8 ноември, ще отидем във Вашингтон и ще разчистим боклука", каза той снощи на предизборна проява в щата Ню Мексико.

"Не Хилари Клинтън е жертвата. Вие, американският народ, сте жертвите на тази корумпирана система", заяви Тръмп.

Сподели:

Коментари (0)

Техеран отхвърли мира: Иран е готов за дълга война със САЩ и Израел

Техеран отхвърли мира: Иран е готов за дълга война със САЩ и Израел

Иранският външен министър Абас Арагчи заяви, че Техеран е готов да продължи ракетните удари срещу Съединените щати и Израел „толкова дълго, колкото е необходимо“, а възможността за преговори с Вашингтон вече не стои на дневен ред.

Масирана руска кибератака в Signal и WhatsApp

Масирана руска кибератака в Signal и WhatsApp

Доклад на две нидерландски разузнавателни агенции предупреждава за глобална атака, като за тази цел престъпниците използват длъжностни лица, военни и журналисти

Болтън: Тръмп може да спре да споделя разузнавателни данни с Киев, ако Путин спре да предава такива на Иран

Болтън: Тръмп може да спре да споделя разузнавателни данни с Киев, ако Путин спре да предава такива на Иран

Според него руският автократ може да предложи такава сделка