16 Януари, 2026

Конкурент на Меркел се закани да я детронира и прати у дома

Конкурент на Меркел се закани да я детронира и прати у дома

Ангела Меркел

Лайф-Ерик Холм като местно момче смята, че времената са се променили, особено след мигрантската криза

Водещият кандидат на партия "Алтернатива за Германия" в избирателния район на канцлера Ангела Меркел Лайф-Ерик Холм заяви, че на парламентарните избори на 24 септември ще я "детронира" и ще я "прати у дома", предаде Ройтерс.

От 1990 г. Меркел се кандидатира и е избирана за депутат от един и същ избирателен район в провинция Мекленбург-Предна Померания, макар че е израснала в Темплин - град в съседна провинция.

 

Хол, който е на 47 години, се представя като "местно момче", което силно се надява да "прати Меркел у дома".

"Тук Меркел беше много популярна, това е вярно. Но времената се промениха", каза той пред Ройтерс и заяви, че тя ще плати за решението си от 2015 г. да отвори границите на Германия за мигрантите. "Хората питат: какви ги върши тя?".

През 2013 г. Меркел спечели в този избирателен район с 56%. Сега обаче АзГ е окрилена от успеха си на регионалните избори в Мекленбург-Предна Померания миналата година, когато получи по-добър резултат от нейната партия, останала на трето място.

Сподели:

Коментари (0)

Стармър гневен: Путин иска да превърне живота на украинците в ад посред мразовитата зима

Стармър гневен: Путин иска да превърне живота на украинците в ад посред мразовитата зима

Британският премиер изтъква, че партньорството е "ярко доказателство, че имперските стремежи на Владимир Путин да откъсне Украйна от нейните най-близки партньори са се превърнали в грандиозен стратегически провал"

Великобритания заделя още 20 милиона паунда за отопление и ток на Украйна

Великобритания заделя още 20 милиона паунда за отопление и ток на Украйна

„Народът на Украйна не трябва да се съмнява - ние ще бъдем с вас днес, утре и през следващите 100 години, както у дома, така и на международната сцена, защото това, което се случва в Украйна, е важно за всички нас“, заяви премиерът Киър Стармър

Сенатор Греъм посочи основното условие на САЩ за прекратяване на войната в Украйна

Сенатор Греъм посочи основното условие на САЩ за прекратяване на войната в Украйна

По неговите думи Доналд Тръмп иска да сложи край на кръвопролитията „с достойнство и справедливост“, каза републиканецът