Страните от Контактната група за Украйна се договориха за прекратяване на огъня към 1 септември, съобщи ТАСС, като се позова на специалния представител на ОССЕ Мартин Сайдик.
"Контактната група смята, че е необходимо, във връзка с началото на учебната година, да се осигури трайно прекратяване на огъня по фронтовата линия към първата учебна седмица", коментира Сайдик.
Работната подгрупа по сигурността ще продължи работа, тъй като в сряда не бе постигнато споразумение за изтегляне от фронта на оръжията с калибър под 100 милиметра, отбеляза той.
Следващото заседание на Контактната група за Украйна в Минск ще се състои на 8 септември.
Още от Свят
Мобилизация в Русия може и да няма - това обаче не е повод за радост
Новите войници трябва не само да бъдат събрани, но и да бъдат обучени, облечени, нахранени, оглавени от командири и в крайна сметка отведени на мястото на бойните действия
ФБР вече няма да отхвърля кандидати за работа, които са наемали проститутки
Процесът предизвика загриженост от страна на настоящи и бивши агенти
Сомалия и Турция освободиха похитен кораб, убити са 14 пирати
От началото на годината край бреговете на Сомалия са извършени най-малко 15 нападения - рекорден брой от 2013 г. насам