В Симферопол днес следобед местен жител е нахлул в пункт на Спешна помощ и е открил огън по линейка. Вътре е имало трима души, на място са загинали медицинска сестра и санитарка, малко по-късно от раните си е починал и фелдшер, съобщи „Кримские новости”.
Според неофициална все още информация, убиецът е човек, известен с многократно повикване на екипи в дома си. След като от Спешна помощ ходили няколко пъти без нужда, те започнали да отказват да реагират на подадени от него сигнали.
Вероятно това е провокирало и агресивността на убиеца. Друга версия, която също се разследва е недоволство от поставена диагноза от медицински лица от този център и разстрел за отмъщение. Според непотвърдена информация разследващите смятат, че убиецът вероятно нападателят е млад човек, който обаче е бил гримиран като старец.
След като е произвел четири изстрела, предполага се от ловна пушка, нападателят е избягал от местопроизшествието с „Москвич”. Според последната информация, неговата самоличност е установена, полицията го издирва в района.
Още от Свят
Русия атакуа Одеса с ракети, в центъра на града се чуха силни взривове
Регионалните власти призовават всички жители да се укриват в бомбоубежища, тревогата продължава
Украинските сили поразиха критично важна електроцентрала в Севастопол
Тя осигурява близо 50% от производството на електроенергия в окупирания от Русия полуостров Крим
Техеран заплаши да блокира и протока Баб ел Мандеб, и други морски коридори след като Тръмп поднови блокадата срещу Иран
САЩ "трябва да се подготвят за затварянето на всички останали експортни коридори, от които се възползват САЩ и техните съюзници"