27 Юни, 2026

Косовари от АНО поели отговорността за престелките в Куманово

Косовари от АНО поели отговорността за престелките в Куманово

Косоварите от Армията за национално освобождение (АНО), потвърдиха документално отговорността си за престрелките в Куманово, довели до много жертви и ранени. Според republika.mk АНО е публикува видео от вчерашните сражения с полицията.

На клипа на страницата на АНО във Фейсбук се вижда част от Куманово, в която са влезли нападателите и се чуват изстрели от автоматично оръжие. Има и снимки на униформи и на членове на АНО, които са подготвяли нападението. Не се съобщава обаче дали сепаратистите от АНО са понесли загуби.

Според македонската телевизия Телма сраженията в кумановския квартал „Диво селище“ все още продължават. Има непотвърдена информации, че тази сутрин са ранени още трима полицаи, които са закарани в болница в Скопие. Хеликоптери прелитат над квартала, в който жителите все още нямат ток.

По официална информация, след избухналите вчера сражения в Куманово, са убити петима полицаи, а 30 ранени. Няма информация за загинали и пострадали граждани.

Сподели:
С приближаване на изборите: В Кремъл вече се страхуват и от сянката си

С приближаване на изборите: В Кремъл вече се страхуват и от сянката си

Ръководството и активистите на „Яблоко“, която е единствената партия против войната в Украйна, са обект на преследвания в различни региони - мероприятията на партията биват проваляни, образуват се наказателни и административни дела

Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна

Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна

Външният министър на Русия директно атакува изявление на Марко Рубио, според който в Аляска не са сключили споразумение, а само са обсъдили предложения как да бъде прекратен конфликта в Украйна

Израел изненадващо удари в Южен Ливан 

Израел изненадващо удари в Южен Ливан 

Това е първата подобна атака, откакто Вашингтон обяви рамково споразумение между Израел и Ливан

Коментари (0)