1 Февруари, 2026

Кремъл: Туитър направи агресивна стъпка срещу Русия под натиска на специалните служби на САЩ

Кремъл: Туитър направи агресивна стъпка срещу Русия под натиска на специалните служби на САЩ

Естествено, ще последват ответни мерки, заяви Мария Захарова

Русия приема решението на Туитър да забрани реклами от всички акаунти на телевизия "Ръша тудей" и информационната агенция "Спутник" като агресивна стъпка, предприета под натиска на специалните служби на САЩ и ще вземе ответни мерки, заяви говорителката на руското външно министерство Мария Захарова, цитирана от ТАСС и БТА.

"Приемаме това като поредната агресивна стъпка, целяща блокиране на дейността на руската телевизия "Ръша тудей", която е резултат от натиск от представители на американския истаблишмънт и специални служби. Естествено, ще последват ответни мерки", заяви Захарова.

По думите й възпрепятстването на работата на руски медии, включително "чрез арсенала на специалните служби, свидетелства за грубо нарушение от страна на САЩ както на международните, така и на вътрешните закони, които гарантират свободата на словото". 

"Присъединяването на частни корпорации към тази кампания е свидетелство за безпрецедентна атака на американските силови структури над медиите", добави Захарова.
Сподели:

Коментари (0)

ISW: Украинските войски са напреднали в Харковска и Донецка области

ISW: Украинските войски са напреднали в Харковска и Донецка области

В същото време окупаторите са постигнали успех на Покровското и Гуляйполското направление. Това се посочва в новия отчет на американския Институт за изследване на войната

Манфред Вебер предлага европейски ядрен чадър

Манфред Вебер предлага европейски ядрен чадър

Той направи изявлението в Загреб след среща на ЕНП, като определи предложението на френския президент Еманюел Макрон Франция да предостави ядрения си арсенал в рамките на подобна инициатива като „щедър жест“.

WSJ: Ударният юмрук на САЩ вече е край Иран, Тръмп обмисля къде да удари

WSJ: Ударният юмрук на САЩ вече е край Иран, Тръмп обмисля къде да удари

Американският президент се надява да проведе светкавична операция и не иска да се въвлича в продължителна война.