27 Декември, 2025

Кремъл в паника: "Северен поток-2" е печеливш проект, да го защитим от незаконни действия на трети страни

Кремъл в паника: "Северен поток-2" е печеливш проект, да го защитим от незаконни действия на трети страни

Дмитрий Песков

По думите на Дмитрий Песков грешка е да бъде политизиран

Политизирането на проекта „Северен поток-2“ е неправилно, заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков след срещата между руския президент Владимир Путин и германския канцлер Ангела Меркел, предава TAСС.

"Както Путин, така и Меркел се съгласиха, че е абсолютно нередно да се политизира по някакъв начин този проект", каза гласът на Путин и допълни, че по време на преговорите е повдигнат и въпроса за евентуални санкции срещу компании, участващи в реализацията на газопровода "Северен поток-2".

"По принцип има разбиране, че този проект е абсолютно търговски, печеливш, конкурентен", обясни Песков. "Следователно е необходимо да се вземат мерки, за да бъде защитен от евентуални неконкурентни и незаконни действия от трети страни, за да се стигне до завършването на този проект, който е абсолютно търговски и отговаря на интересите на всички", каза говорителят.

Попитан за това какви биха могли да бъдат начините, по които проектът може да бъде защитен от санкциите на САЩ, Песков отговори: "Различни".

Говорителят също така каза, че лидерите "са говорили като цяло за международната търговия и икономическите отношения". "Имаше взаимна загриженост относно непредвидимостта на решенията, особено в сферата на митата, приета от някои държави", каза той. "Има опасения, че такива решения в крайна сметка ще имат много негативни последици за цялата система на международната търговия и икономическите отношения", допълни Песков.

Сподели:

Коментари (0)

Канада обяви нови близо 2 милиарда долара за Украйна

Канада обяви нови близо 2 милиарда долара за Украйна

Канадският премиер Марк Карни осъди „варварството“ на последната бомбардировка на Киев от Москва, по време на срещата си с украинския президент Володимир Зеленски

Разликата в загубите между ВСУ и армията на Русия достигна "абсурдни цифри“: 1:15

Разликата в загубите между ВСУ и армията на Русия достигна "абсурдни цифри“: 1:15

В Купянск и околностите му ситуацията се намира под контрола на Силите за отбрана, а руската групировка в града фактически е лишена от логистика и изпитва остър недостиг

В Китай откриха огромно подводно златно находище

В Китай откриха огромно подводно златно находище

Пекин напоследък засилва проучването на минерали в цялата страна, като инвестира близо 64 милиарда долара в тази област от 2021 г. насам.