15 Януари, 2026

Кристалина Георгиева: Не дойдох по-късно по свой избор

Кристалина Георгиева: Не дойдох по-късно по свой избор

Най-новият кандидат за генерален-секретар на ООН Кристалина Георгиева заяви, че макар да се е включила по-късно, има големи шансове да стане първата жена, оглавила международната организация, предава AFP.
В понеделник Георгиева ще се изправи пред Общото събрание за двучасова сесия с въпроси и отговори, надявайки се да убеди световните дипломати, че е също толкова подготвена, колкото и другите кандидати, които са в надпреварата от месеци.
„Надявам се да бъда преценявана по качества ми, а не по продължителността на участието ми в кампанията,“ отбеляза Георгиева.
„Не дойдох по-късно по свой избор, а от необходимост. Българското правителство ме покани да се присъединя към надпреварата сега“, уточни кандидатът.
„Това, което нося на позицията е значителен опит в международното развитие, хуманитарната помощ и справянето с несигурността“, допълни Георгиева.

Сподели:

Коментари (0)

Джей Ди Ванс отказа участие в Мюнхенската конференция по сигурността

Джей Ди Ванс отказа участие в Мюнхенската конференция по сигурността

Само допреди няколко дни се очакваше той да говори пред форума.

Туск отговори на Тръмп: Русия, а не Украйна, отхвърля мирния план

Туск отговори на Тръмп: Русия, а не Украйна, отхвърля мирния план

"В момента единственият вариант за действие е засилване на натиска върху Русия", категоричен е полският премиер

За половин час до Африка: ще има ли железопътен тунел под Гибралтар?

За половин час до Африка: ще има ли железопътен тунел под Гибралтар?

Противниците на тунела казват, че той само ще допринесе за нелегалната имиграция. И сега ежегодно само от Африка в Испания пристигат до 65 000 нелегални бежанци, част от които преминават през Иберийския полуостров само транзитно, насочвайки се към други европейски държави.