6 Март, 2026

Кристин Лагард: Украйна рискува да остане без подкрепата на МВФ

Кристин Лагард: Украйна рискува да остане без подкрепата на МВФ

Международният валутен фонд (МВФ) може да спре програмата за подкрепа на Украйна, ако Киев не изпълни обещаните реформи. Това се посочва в изявление на изпълнителния директор на МВФ Кристин Лагард, предаде ТАСС.

„Аз съм загрижена за бавния напредък, който демонстрира Украйна в подобряването на управлението, борбата с корупцията и намаляването на влиянието на определени интереси в политиката. Ако няма значителни усилия, за да се даде нов тласък на реформите в управлението и в борбата с корупцията, е трудно да си представим, че програмата на МВФ за подкрепа ще продължи в бъдеще и, че ще бъде успешна“, заяви Лагард.

Сподели:

Коментари (0)

Дипломат: Путин е напълно законна цел за Украйна

Дипломат: Путин е напълно законна цел за Украйна

„Там всъщност има още по-крайни ястреби от Путин“, отбеляза бившият посланик на Украйна в Съединените щати Валерий Чалий

Тръмп се похвали, че има участие в икономическия крах на Куба

Тръмп се похвали, че има участие в икономическия крах на Куба

Става дума по-специално за блокадата на ресурси, които постъпваха на острова от Венецуела

Иран: Революционната гвардия порази  самолетоносача „Ейбрахам Линкълн“

Иран: Революционната гвардия порази самолетоносача „Ейбрахам Линкълн“

Ирански медии съобщиха за атака с дронове срещу самолетоносача USS Abraham Lincoln край Ормузкия проток – твърдение без публично представени доказателства.