23 Юли, 2026

Латвия ще строи ограда по границата с Беларус

Латвия ще строи ограда по границата с Беларус

Русия и Беларус са част от популярни маршрути за трафик на хора, като всяка година десетки нелегални мигранти от Афганистан, Пакистан и други страни са залавяни, търсейки алтернативен път за влизане в ЕС

За целта ще бъдат отделени 10,5 млн. евро.

Властите в Латвия съобщиха, че ще строят ограда по 120-километровата си граница с Беларус. Очаква се заграждението да бъде готово, след като сходно бъде построено между Беларус и Русия следващата година.

В интервю за Латвийското обществено радио Олегс Йемасовс, началник на граничната охрана в регион Даугавпилс, заяви, че за строежа ще бъдат отделени 3,7 млн. евро през 2018 г., а общата сума за него ще е в размер на 10,5 млн. евро, предаде БГНЕС.

Еврокомисията няма да поеме разходите за граничната стена в Унгария

По думите му оградата ще бъде висока 2 метра, а в горния си край ще има бодлива тел. Съоръжението няма да е непрекъснато, тъй като по пътя му има естествени препятствия като езера, реки и блата.

През 2016 г. Латвия, която е с население от 2 млн. души, започна строителството на ограда по границата си с Русия.

Избраха фирми, които ще правят прототипи на стената между САЩ и Мексико

Двете съседки на Латвия – Русия и Беларус са част от популярни маршрути за трафик на хора, като всяка година десетки нелегални мигранти от Афганистан, Пакистан и други страни са залавяни, търсейки алтернативен път за влизане в ЕС.
Сподели:
FIFA пуска на следващото Световно първенство до 64 отбора: Politico разкри неочакваната причина

FIFA пуска на следващото Световно първенство до 64 отбора: Politico разкри неочакваната причина

Отбелязва се, че основният мотив е финансов. Разчита на огромната фенска база на Китай — страна с население над 1,4 милиарда души — което би донесло значителни допълнителни приходи

Тръмп отдаде последна почит на четирима американски военнослужещи, загинали при атаки на Иран

Тръмп отдаде последна почит на четирима американски военнослужещи, загинали при атаки на Иран

Войната струва близо 37,5 милиарда долара на американските данъкоплатци и отне живота на 18 военнослужещи от САЩ, както и на хиляди иранци

Руски журналист: Русия изобщо не е готова за войната, която Путин доведе на нейна територия

Руски журналист: Русия изобщо не е готова за войната, която Путин доведе на нейна територия

„За първи път в историята на Руската империя, Съветския съюз и постсъветска Русия са нанесени удари по Сибир. Такова нещо никога не е имало“, казва Игор Яковенко

Коментари (0)