В рамките на Г-20 обаче не могат да се налагат ултиматуми
Русия никога не е искала да се върне в „голямата осмица“. Това заяви министърът на външните работи на Русия Сергей Лавров в ефира на руската телевизия „Первый канал“, цитиран от РИА Новости и "Фокус".
„Когато беше взето решението нашите западни партньори в „осмицата“ да се върнат в стария си формат на „седмица“, ние го приехме и започнахме прекрасно да работим в други формати – и в Шанхайската организация за сътрудничество (ШОС), и в БРИКС, и особено в „двадесетте“ (Г-20), които споделят нашите подходи“, заяви Лавров.
Външният министър отбеляза, че „в рамките на Г-20 не могат да се налагат ултиматуми“. Той също така нарече групата на 20-те механизъм за постигане на консенсус и го определи за най-перспективния формат за многостранна дипломация.
Фактор
„Когато беше взето решението нашите западни партньори в „осмицата“ да се върнат в стария си формат на „седмица“, ние го приехме и започнахме прекрасно да работим в други формати – и в Шанхайската организация за сътрудничество (ШОС), и в БРИКС, и особено в „двадесетте“ (Г-20), които споделят нашите подходи“, заяви Лавров.
Външният министър отбеляза, че „в рамките на Г-20 не могат да се налагат ултиматуми“. Той също така нарече групата на 20-те механизъм за постигане на консенсус и го определи за най-перспективния формат за многостранна дипломация.
Още от Свят
Рубио: Нито една държава няма право да налага такси за преминаване през Ормузкия проток
"Смятам, че всички държави в региона ще се съгласят с нас“
Срив в доверието към Тръмп по света, германците го поставят наравно с Путин
Самите американци обаче гледат по-различно на ролята на страната си - 57% смятат, че САЩ допринасят за мира и стабилността в света
Дания разполага наборници в Гренландия
С новата продължителност на военната служба “наборниците се обучават така, че да могат да участват в извършването на мисии на въоръжените сили”