Гранд Ориент Експрес – най-луксозният влак от края на 19-ти век днес бавно изгнива, изоставен на белгийска гара.
Базиран в Ротердам фотограф показва със снимки бавно рушащия се влак, а заедно с него как си отива и част от неговата забележителна история, пише boredpanda.com.
Легендарният Ориент Експрес е луксозен пътнически влак, някога собственост на Compagnie Internationale des Wagons-Lits.
Маршрутът му е свързвал Париж и Истанбул, като едновременно с това се явява връзка между Европа и Азия.
Влакът е създаден през 1883 година. В света има останали само няколко мотриси от легендарната линия. Една от тях е променила предназначението си на луксозен хотел във Венеция.
Този, който е на снимките, е изоставен в Белгия. Последното му пътуване е било през декември на 2009 година.
Още от Свят
Спря евакуацията на кораби в Ормузкия проток
Контейнеровозът "Евър Лавли", плаващ под флага на Сингапур, е бил ударен от ирански снаряд, но според властите в Техеран сигурността на такива кораби не е гарантирана
Масирана атака срещу Москва: Собянин твърди, че са свалени 45 украински дрона
Русия продължава да засилва системите си за противовъздушна отбрана около Москва и други стратегически райони, тъй като нападенията с украински дронове стават все по-чести и достигат все по-дълбоко във вътрешността на страната
Стратегически рестарт в Антиб: Макрон и Мелони циментираха съюза между Париж и Рим
След години на хладни отношения, двамата лидери договориха общ фронт за отбраната, космоса и нова коалиция в Ливан, подплатени с рекорден стокообмен за над 100 млрд. евро