От днес в Сан Франциско влиза в сила забрана за продажбата на пластмасови бутилки за еднократна употреба на международното летище.
От търговците на летището на Сан Франциско се изисква да използват само разградими пластмасови съдове и прибори за еднократна употреба.
Това е част от плановете на летището да изхвърля по-малко боклук, който отива в сметища, да ограничи въглеродните емисии и да се приближи към целта да стане енергийно неутрално."Ние сме първото летище, което въвежда такава мярка. Ще бъдем сред лидерите в инициативите за устойчивост", казва говорителят на летището Дъг Якел.
Забраната не се отнася за самолетите, които кацат на летището.
Пътниците, които искат само вода, ще трябва да купят алуминиеви или стъклени бутилки за многократна употреба, ако не носят собствена. Пасажерите ще могат да напълнят стъклени или метални бутилки от специални "станции за хидратация", на които ще се предлага филтрирана вода.
Летища в Дубай и Индия обявиха намерения за подобна забрана, но все още не са я въвели.
Още от Свят
Още 13 поразени кораби от руския сенчест влязоха в списъка на украинската операция „МоЛоЧка“
Силите за безпилотни системи съобщават за унищожаването на 172 плавателни съда от началото на операцията на 6 юли
Противопожарни екипи, доброволци и хеликоптер гасят голям пожар на о-в Крит
Властите призоваха за особено внимание на седем острова, където поради сушата има режим на водата. Използват се дронове с термокамери за откриване на пожарни огнища.
Дронове бомбардираха петролна база край Москва, гори голям логистичен център
Дронове удариха нефтобаза в Ногинск, на 50 км от руската столица. Кметът на Москва Сергей Собянин съобщи за свалянето на 55 дрона в социалните мрежи. По традиция обаче, той не казва нищо за щети или жертви.