7 Декември, 2025

Лейбъристкият лидер: Тереза Мей да се оттегли от премиерския пост

Лейбъристкият лидер: Тереза Мей да се оттегли от премиерския пост

Джереми Корбин и Тереза Мей -един дуел по британски.

Изгубила мандати на Консервативната партия, гласове, подкрепа, както и доверие

Лейбъристкият лидер Джереми Корбин заяви, че досегашният британски министър-председател и лидер на Консервативната партия Тереза Мей трябва да се оттегли от премиерския пост, съобщава електронното издание на The Guardian.
Корбин коментира, че Мей е свикала избори, тъй като е искала мандат, но е изгубила мандати на Консервативната партия, гласове, подкрепа, както и доверие. Именно затова председателят на Лейбъристката партия смята, че трябва да се оттегли.

Консерваторите печелят проведените вчера предсрочни парламентарни избори.
Те остават най-голямата парламентарно представена група, но вероятно ще загубят места и мнозинство. На второ място са лейбъристите, които печелят места. Трето и четвърто място печелят Шотландската национална партия и Либералдемократите. 
Консервативната партия на премиера Тереза Мей няма да си осигури парламентарно мнозинство след вчерашните предсрочни избори, показва екзитпол, оповестен малко след затварянето на изборните секции, предаде Ройтерс.

Очаква се консерваторите да спечелят 314 места в Камарата на общините, а лейбъристите 266 места, което значи, че няма ясен победител и никоя партия няма да има мнозинство в парламента.
Шотландската национална партия ще има 34 места, лявоцентристката "Либерални демократи" ще бъде с 14, а уелската националистическа партия "Плайд камри" и Зелената партия на Англия и Уелс ще бъдат с по едно място.
В сравнение с разпределението на силите в предишния парламент, торите губят 16 места, както и мнозинството си, лейбъристите на Джереми Корбин прибавят към актива си 32 места, Шотландската национална партия губи двайсетина места, а "Либерални демократи" също увеличава броя на депутатите си, съобщи Франс пре

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.