25 Февруари, 2026

Лубиц прогресивно ослепявал, често изпадал в депресия

Лубиц прогресивно ослепявал, често изпадал в депресия

С помощта на ДНК анализ са разпознати тленните останки на Андреас Лубиц - вторият пилот на разбилия се пътническия самолет Airbus A320, съобщи „Билд ам Зонтаг“. Той е имал проблеми със здравето - продължителна депресия и нарушение на зрението, като следствените органи са открили доказателства и за двете в дома му.

Според френските разследващи органи, Лубиц бавно, но сигурно е ослепявал. Проблемите със зрението му започнали още преди няколко години. Не е ясно дали те са били причина за нестабилното му психическо състояние предвид опасността да изгуби работата си. По данни на Си Ен Ен копилотът е страдал от психосоматично заболяване.

Източник от Lufthansa - компанията собственик на нискотарифната Germanwings, е заявил, че в авиокомпанията има хроничен недостиг на лекари, които да се грижат за пилотите: в трите центъра на авиокомпанията във Франкфурт, Хамбург и Мюнхен работят едва 20 лекари, които трябва да следят здравето на 5400 летци.

Германското издание публикува още информация за това какво се чува на записа от разговорите в пилотската кабина секунди преди катастрофата. Според него, последните думи, които се чуват, са на командира на полета, който е заключен извън кабината, и крещи "Отвори проклетата врата!“. Той се опитвал да я разбие с брадва на фона на писъците на пътниците.

Междувременно Националният синдикат на пилотите от гражданската авиация във Франция се обяви против въвеждането на правилото за задължително присъствие на поне двама души в пилотската кабина на самолетите, смятайки го за прибързано и недостатъчно ефективно.

В памет на 150-те жертви от самолета, разбит от Лубиц в Алпите, на 17 април в катедралата в Кьолн ще бъде отслужена национална траурна церемония.

Сподели:

Коментари (0)

Турски F-16 се разби след като излетя от авиобазата си

Турски F-16 се разби след като излетя от авиобазата си

Пилотът е загинал. "В резултат на незабавно започнатите операции по издирване и спасяване беше установено, че нашият самолет е катастрофирал и останките му бяха открити.“

Речта на Тръмп за „Състоянието на съюза“ стана най-дългата в историята

Речта на Тръмп за „Състоянието на съюза“ стана най-дългата в историята

По време на речта си той разкритикува решението на Върховния съд, което отмени неговите глобални мита, като го нарече „много нещастно"

Мир между Украйна и Русия до 4 юли? Зеленски коментира новия краен срок на Тръмп

Мир между Украйна и Русия до 4 юли? Зеленски коментира новия краен срок на Тръмп

Президентът на страната, жертва на руската агресия, коментира съобщенията, че Съединените щати целят да прекратят войната до 4 юли, деня на 250-годишнината от независимостта на САЩ