Русия започна масови проверки на веригата ресторанти "Макдоналдс" в цялата страна. Доводите са за проследяване на хигиената. Междувременно в Москва временно бяха затворени четири ресторанта. Началникът на отдела по хигиенен надзор за Татарстан в службата, Олга Фомичева заяви пред агенция "Интерфакс", че проверката не е била планирана. Били са получени оплаквания от граждани за лошо качество на продукцията, както и за нарушения на санитарните разпоредби
"Нито един от ресторантите в Подмосковието не е затворен. Действаме по препоръките на Роспотребнадзор и осъществяваме проверки в съответстви с установения ред. Не мога да кажа повече", заяви Олга Гавриленко, началник на Роспотребнадзор за Подмосковието.
Агенция "Ройтерс" съобщава още за предстоящи проверки от страна на Роспотребнадзор на "Макдоналдс" в Татарстан, Башкортостан и Краснодар. В сряда Роспотребнадзор временно затвори четири ресторанта на "Макдоналдс" в Москва, включително и този на Пушкинския площад, открит на 31 януари 1990 г. - още по времето на СССР.
Според изданието "Комерсант" проверките на "Макдоналдс" се осъществяват по поръчка на правителството. Вестникът се позовава на свои източници от федералните власти и обяснява, че при плановите проверки първо се издава предписание за отстраняване на нарушенията.
Още от Свят
Мадяр: Украинските дронове поразиха център на руската ФСБ и още 102 цели за 48 часа
През юли и август при операция „Кримският шалтер off" са унищожени общо 211 енергийни обекта на противника
Руска атака порази стадион "Черноморец" в Одеса
Утре на стадиона трябваше да се играе среща от Украинската висша лига между местния "Черноморец" и "Колос"
Тръмп обжалва решението за строежа на балната зала пред Върховния съд
Той определи решението като „ужасно, политически мотивирано и незаконно“