Македонският министър на здравеопазването Никола Тодоров обяви, че медицинската марихуана ще бъде достъпна в аптеките в цялата страна от края на май тази година, предаде агенция Xinhua. Тодоров заяви пред репортери, че измененията в Закона за контрол на наркотиците и психотропните вещества са позволили използването на продуктите от канабис за медицински цели за „хора, страдащи от сериозни заболявания, като например злокачествени заболявания, множествена склероза, ХИВ и епилепсия“. Македонското министерство на здравеопазването и Агенцията за лекарствени продукти и медицински изделия ще поканят чуждестранни експерти, които ще обучат местните медицински специалисти и фармацевти за безопасната и ефективна употреба на продуктите от канабис, добави Тодоров.
Още от Свят
Путин заговори за мирни преговори, но върху параметрите от Анкъридж и Истанбул 2022
Отново нарече украинското ръководство „неонацистки режим“
САЩ в ООН: Русия трябва да сключи мир, времето не e на нейна страна
„Стига, стига толкова, време е за незабавно прекратяване на огъня"
ООН започва евакуация на 11 000 моряци, блокирани в Персийския залив заради затварянето на Ормуз
„Осигурихме необходимите гаранции за безопасност и внимателно проверихме условията за безопасно корабоплаване"