Искаме добро сътрудничество с Кремъл, но решението за името си взимаме ние
Република Македония няма да допусне Русия да прави обструкции на договора с Гърция за името, който отвори пред Скопие вратата за членство в НАТО, заяви днес в Загреб македонският министър на отбраната Радмила Шекеринска, цитирана от агенция Хина, предаде БТА. "Винаги сме казвали, че искаме добро сътрудничество с Русия, но решенията взимаме ние. Македония взе решение", каза Шекеринска пред журналисти след среща на министрите на отбраната на страните в региона с американския им колега Джеймс Матис.
Хина припомня, че Атина изгони двама руски дипломати и забрани на други двама да влизат в страната по подозрение, че са се опитали да подкопаят постигането на договора за новото име "Република Северна Македония", което бе договорено с Гърция миналия месец.
Още от Свят
"Хамас" потвърди смъртта на военния си лидер Ода - вероятно последният от висшия съвет на "Изедин ал Касам"
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че Ода е ръководил разузнавателното подразделение на "Хамас" по време на атаките на 7 октомври 2023 г.
Украйна въвежда „логистически локдаун“ за руската армия: Фьодоров разкри подробности
Още това лято руската армия трябва да усети „логистически локдаун“ благодарение на засилените удари със сре
YouTube започва да обозначава автоматично видеоклиповете, генерирани с AI
Аторите ще могат да оспорват поставените етикети, ако смятат, че съдържанието им е неправилно обозначено като генерирано с AI