24 Юли, 2026

Македония: Плочата на Каймакчалан е незаконно поставена

Македония: Плочата на Каймакчалан е незаконно поставена

Според македонските власти паметната плоча на връх Каймакчалан, която бе потрошена от журналиста Миленко Неделковски, е поставена незаконно. 

В официално съобщение на македонското външно министерство, цитирано от БНТ, се казва: 

"Плочата е незаконно поставена и очакваме от нашите приятели от България да почитат международно признатите процедури за поставяне на паметни плочи. Очакваме институциите да обезсърчат всички, които поставят паметни плочи на територията на друга държава и които впоследствие могат да бъдат акт на насилие или да предизвикват негативни чувства у гражданите". 

Съобщението завършва със становището, че конфликтите и жертвите от миналото на която и да е страна трябва да бъдат мотив за по-засилено сътрудничество в региона и общи усилия за интеграция в Европейския съюз.

Сподели:
След шумен скандал - рокади в кабинета на Мерц

След шумен скандал - рокади в кабинета на Мерц

Сурогатното майчинство е забранено в Германия и е категорично отхвърляно от ХДС, заради това Йенс Шпан подаде оставка като председател на парламентарната група на партията

Ден и нощ, седем дни в седмицата: Как украинските сили преследват руските кораби

Ден и нощ, седем дни в седмицата: Как украинските сили преследват руските кораби

Действайки далеч зад фронтовата линия в обширната степ, украински подразделения за борба с дронове удариха над 180 кораба и други морски цели около полуострова през последните три седмици, откривайки нов фронт във войната, пише Ройтерс

Зеленски лети за САЩ: Предстои разговор на четири очи с Тръмп

Зеленски лети за САЩ: Предстои разговор на четири очи с Тръмп

Посещението на украинския президент е свързано с погребението на републиканеца и голям приятел и защитник на Украйна - Линдзи Греъм и е планирано за 28 юли

Коментари (0)