21 Май, 2026

Македонски медии: Българите се разлютиха на Миленко

Македонски медии: Българите се разлютиха на Миленко

Българският премиер Бойко Борисов е предупредил Македония, че трябва да се разграничи от действията на журналиста Миленко Неделковски, защото в противен случай няма да получи помощ, тогава когато и е необходима най-много, пише скопското електронно издание "МКД", цитирано от "Фокус".

Същото издание съобщава, че директорът на Националният исторически музей професор Божидар Димитров възнамерява да съди Миленко Неделковски за вандалския му акт.

Новината се потвърждава и от електронното издание "Фактор".

"Позитив" смята, че Миленко Неделковски и Божидар Димитров са причината за българо-македонското напрежение.

"Локално" обобщава, че има още много паметници за чупене от Миленко Неделковски, а Божидар Димитров е патриотът от българска страна.

"Репортер" цитира българския премиер, според който "за тези, които чупят българските паметници, ще има нежелани последици".

Агенция "Мета" препоръчва на България да се придържа към международните договори.

"Либертас" цитира позицията на македонското външно министерство, според която паметната плоча е била поставена незаконно.

Проправителственото електронно издание "Пулс 24" радостно отбелязва: "Цяла България, член на ЕС и НАТО, се вдигна срещу Миленко и Македония".

"Фактор" пише "Българите се разлютиха. Клетви, критики и заплахи за Миленко Неделковски".

Сподели:

Коментари (0)

Ердоган изрази пред Тръмп задоволството си от удължаването на примирието с Иран

Ердоган изрази пред Тръмп задоволството си от удължаването на примирието с Иран

Турският президент е подчертал също така, че подготовката за домакинството на Анкара за срещата на върха на НАТО продължава и страната полага усилия за успешното ѝ протичане.

Мадяр: Украински оператори на дронове унищожиха с един удар 65 кадировци

Мадяр: Украински оператори на дронове унищожиха с един удар 65 кадировци

Взривено е мястото за дислокация на личния състав на подразделението „Север-Ахмат“.

САЩ проведоха изпитателен полет на междуконтиненталната балистична ракета Minuteman III

САЩ проведоха изпитателен полет на междуконтиненталната балистична ракета Minuteman III

Отбелязва се, че изстрелването на ракетата е станало на фона на тридневните руски военни учения с използване на ядрено оръжие.