Манията за лов на покемони се разпространи дори в Сирия. Младежи в раздираната от война страна свалят приложението и обикалят разрушените градове, за да търсят покемони.
Играта не се разпространява официално в Сирия, но желаещите успяват да играят чрез прокси сървър. Въпреки слабия интернет и на места разрушените от взривове комуникационни кули, вманиачените търсят покемони. Спокойно може да се каже, че на света едва ли има много места, където залавянето на анимираните същества да е по-трудно. Но това не пречи на ентусиастите.
Още от Свят
САЩ към съюзниците: Или сте с нас, или срещу нас за санкциите срещу Иран
„Това ще бъде най-голямата координирана икономическа изолация в историята на света"
КНДР е предала на Русия още един тип балистични ракети: какво се знае за KN-30
Тя представлява увеличена версия на ракетата от семейството Hwasong-11 и принадлежи към класа на балистичните ракети с малък обсег. Ракетата има твърдогоривен двигател и се изстрелва от мобилна наземна пускова установка
Зеленски: Нощната руска атака срещу Киев е една от най-циничните, жертвите вече са 15
По-рано бе съобщено, че украинските сили за противовъздушна отбрана са свалили 39 крилати ракети, 2 ракети „Бандерол“ и 145 дрона, използвани от руските военни