15 Януари, 2026

Мъж блъсна мюсюлманка под влак на метрото в Лондон

Мъж блъсна мюсюлманка под влак на метрото в Лондон

Възрастен японец бутна жена в традиционна арабска драха хиджаб под влак на метрото в Лондон, съобщи The Daily Mail. Както пише изданието инцидентът е станал на станция Ватерлоо и попаднал в обектива на камерите на видеонаблюдението.

На кадрите се вижда как жената очаква пристигането на влака, стоейки на края на платформата. Недалеч от нея се намира мъжът, който в момента на пристигането на мотрисата се приближава и рязко я бута.

Жената не попада под влака по една щастлива случайност - тя се ударила във вагон и паднала на платформата. Тя веднага е транспортирана в болница с множество рани.

Причинителят се оказа 81-годишен гражданин на Япония. Той бил арестуван по обвинение за убийство.

Сподели:

Коментари (0)

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

Неназован израелски официален представител също е заявил, че Тръмп вероятно е взел решение за намеса, макар че мащабите и сроковете все още не са ясни

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да  пиеш

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да пиеш

Както пише Politico, тя е изразила това мнение по време на разговор с лидерите на политическите групи в Европейския парламент

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Ларс Льоке Расмусен призова Вашингтон да се ангажира с „уважително“ сътрудничество по отношение на арктическия остров, който се контролира от Копенхаген