Мъж рани леко двама души при опит да се вреже с колата си сред клиенти на бар във френския град Ним.
32-годишният мъж подкарал автомобила си към 50-ината клиенти, които били пред заведението. Двама от тях били леко ранени, преди колата да се блъсне в охранителна бариера. Свидетели твърдят, че мъжът е крещял „Аллах Акбар”, докато се е опитвал да прегази хората.
Шофьорът се е опитал да избяга, но е бил хванат и бит от тълпата. Откаран е в болница. Започнало е разследване за опит за убийство.

Свидетели твърдят, че мъжът е крещял „Аллах Акбар”, докато се е опитвал да прегази хората
Фактор
Още от Свят
САЩ атакуваха Русия в ООН: Няма да търпим нечестни преговори и нарушаване на задълженията за примирие в Украйна
Върховният комисар на ООН за правата на човека, Волкер Тюрк, заяви, че е е потресен от атаката в Кривой Рог, отбелязвайки, че тя е най-смъртоносното нападение над деца от началото на инвазията и може да бъде квалифицирана като военно престъпление
Военен аналитик: С Тръмп или без него! Украйна може да победи
Според Бретън-Гордън последната мобилизация в Русия на 150 000 руснаци може да се окаже за Путин "последната и най-разрушителната стратегическа грешка".
Александър Невзоров: Путин разбира, че властта е единственото, което го отделя от въжето
"И по собствено желание той никога няма да се раздели с тази възглавница между шията и примката", убеден е журналистът