8 Август, 2026

Мажд Алгафари: В Сирия се води Трета световна война

Мажд Алгафари: В Сирия се води Трета световна война

Ако Асад се оттегли, с арабския свят е свършено, смята анализаторът

В Сирия се води Третата световна война. Тя е цифрова война, война от сателити. Това каза в предаването "120 минути" по БТВ преводачът Мажд Алгафари.
По думите му вчерашните ракетни удари на САЩ, Великобритания и Франция в Сирия са хвърляне на прах в очите на хората, че уж нещо се върши. Всъщност целта е да се намесят американският, британският и френският бизнес в Сирия. Разрушената държава трябва да бъде възстановена, това ще струва много пари и идеята е те да отидат в западните страни, заяви Алгафари.
"Това е мръсна война. Русия не реагира нарочно, защото ако го направи, Третата световна война ще продължи с бомбардировки и нови разрушения. Всяка една излишна крачка ще доведе света до нещо невиждано. Русия иска да прекрати тази Трета световна война", смята анализаторът.
По думите му Башар Асад не пази само Сирия, а всичко което е останало в арабския свят. "Той оттегли ли се, с арабския свят е свършено", убеден е Мажд Алгафари.
Сподели:
Мадяр: Украинските дронове поразиха център на руската ФСБ и още 102 цели за 48 часа

Мадяр: Украинските дронове поразиха център на руската ФСБ и още 102 цели за 48 часа

През юли и август при операция „Кримският шалтер off" са унищожени общо 211 енергийни обекта на противника

Руска атака порази стадион "Черноморец" в Одеса

Руска атака порази стадион "Черноморец" в Одеса

Утре на стадиона трябваше да се играе среща от Украинската висша лига между местния "Черноморец" и "Колос"

Тръмп обжалва решението за строежа на балната зала пред Върховния съд

Тръмп обжалва решението за строежа на балната зала пред Върховния съд

Той определи решението като „ужасно, политически мотивирано и незаконно“

Коментари (0)