17 Юни, 2026

Медведев не изключи възможността да се кандидатира за депутат

Медведев не изключи възможността да се кандидатира за депутат

Дмитрий Медведев не изключи вероятността да се кандидатира за депутат в парламента в Москва, пише газета.ру. Днес министър-председателят на Русия коментира възможността той да е сред искащите да станат депутати по време на вота за Държавна дума (долната камара на парламента на най-голямата по територия страна в света). 

"Не ми е безразлично как партията Единна Русия, на която съм лидер, ще се представи на изборите през съгледващата година", каза той. Медведев също изрази надежда, че неговата политическа формация ще се представи по-добре от миналия път. На вота за орган на законодателната власт през 2011 г. "Единна Русия" взе 49% от гласовете.

Сподели:
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета  "Пейтриът“

Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“

"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.

Коментари (0)