26 Януари, 2026

Медведев: Ще трябва да реагираме на закона за антируските санкции

Медведев: Ще трябва да реагираме на закона за антируските санкции

Решението на САЩ да приемат закон за антируски санкции и намерението на Украйна да се откаже от извънблоков статут ще предизвикат съответни реакции от страна на Русия. Това е позицията на руският премиер Дмитрий Медведев, изразена в социалната мрежа „Фейсбук".

„Президентът на САЩ подписа антируски закон, даващ право да се използват санкции срещу нашата страна по всяко време от всеки американски президент", отбелязва Медведев. „Както и в случая със закона Джексън-Ваник, нашите отношения с Америка ще бъдат отровени за десетилетия", категоричен е той.

„Президентът на Украйна внесе във Върховната рада законопроект за отказване на държавата му от извънблоковия статут. Това всъщност е заявка за влизане в НАТО, което ще превърне Украйна в потенциален военен противник на Русия", посочва още руският премиер. „И двете решения ще имат крайно негативни последствия, и нашата страна ще трябва да реагира на тях", заключава Медведев.

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски продължава с рокадите в Съвета за национална сигурност и отбрана

Зеленски продължава с рокадите в Съвета за национална сигурност и отбрана

Украинският президент изненадващо отстрани Васил Малюк, освен това реши да се оттегли от споразумението за защита на държавните граници и морските икономически зони на държавите-членки на ОНД

Марк Рюте пред Европарламента: САЩ имат нужда от НАТО

Марк Рюте пред Европарламента: САЩ имат нужда от НАТО

Във фокуса отново е защитата на Арктика и предотвратяването на разширяването на икономическия и военен достъп на Русия и Китай в региона

2029: Последното лято на мира или европейският рестарт на страха?

2029: Последното лято на мира или европейският рестарт на страха?

Докато НАТО превъзхожда Москва военно, политическата несигурност в САЩ и хибридните заплахи принуждават Стария континент да се готви за най-мрачния сценарий