Заяви това по време на пресконференция в края на срещата на високо равнище на ЕС
Германският канцлер Ангела Меркел заяви, че ЕС може единствено да навлезе в следващия стадий на преговорите за Брекзит през декември, ако Великобритания отбележи прогрес по финансовите си задължения пред Европейския съюз, предава Ройтерс, цитирани от Фокус.
„Надяваме се, че до декември ще се придвижим напред достатъчно, че да позволим началото втора фаза на преговорите, но това зависи и от това дали Великобритания ще постигне прогрес, за който да кажем, че е достатъчен, по ключовите въпроси на първа фаза“, заяви Меркел по време на пресконференция в края на срещата на високо равнище на ЕС, провела се в Брюксел.
„В това финансовото уреждане е най-важната тема“, добави тя.
Още от Свят
Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна
Външният министър на Русия директно атакува изявление на Марко Рубио, според който в Аляска не са сключили споразумение, а само са обсъдили предложения как да бъде прекратен конфликта в Украйна
Израел изненадващо удари в Южен Ливан
Това е първата подобна атака, откакто Вашингтон обяви рамково споразумение между Израел и Ливан
Европа попадна в капана на жегата, огненият фронт се движи към Балканите
Горещата вълна ще достигне своя пик през уикенда, като в някои части на континента термометрите ще надхвърлят 40 градуса