21 Февруари, 2026

Меркел и Оланд сочат Асад виновен за атаката на САЩ

Меркел и Оланд сочат Асад виновен за атаката на САЩ

Франция и Германия ще продължат усилията си чрез Организацията на обединените нации (ООН) да се намери мирно разрешение на сирийската криза.

Това изтъкна френският президент Франсоа Оланд в изявление след телефонен разговор с германския канцлер Ангела Меркел, съобщава "Ройтерс".

Съвместното изявление на двамата държавни ръководители дойде, след като САЩ удариха с крилати ракети военна база в Сирия, от която според американците е била предприета атаката с химически оръжия на 4 април от режима на сирийския президент Башар Асад.

"Асад носи пълна отговорност за това развитие на нещата", се посочва в съвместното изявление, съобщава news.bg.
Сподели:

Коментари (0)

Украйна порази два кораба и два самолета в окупирания Крим

Украйна порази два кораба и два самолета в окупирания Крим

В района на населеното място Астраханка, Запорожка област, подразделения на Силите за отбрана на Украйна са поразили реактивна система за залпов огън „Торнадо-С“ на противника

Осем от Хизбула са убити при удари на Израел в Източен Ливан

Осем от Хизбула са убити при удари на Израел в Източен Ливан

Израелските военни заявиха, че са атакували „няколко терористи от ракетния комплекс на Хизбула в три различни командни центъра в района на Баалбек“ |

Мицкоски индиректно обвини България в тормоз, РСМ била жертва

Мицкоски индиректно обвини България в тормоз, РСМ била жертва

"Мекотели ни доведоха до ситуацията, в която се намираме днес. Вместо да преговаряме за ценности, за върховенство на закона и за други стандарти, днес преговаряме за двустранни въпроси", жалва се той