22 Декември, 2025

Меркел лети за Северна Америка на среща с Обама

Меркел лети за Северна Америка на среща с Обама

Германският канцлер Ангела Меркел замина за Съединените щати, за да разговаря с президента Барак Обама. Двамата ще обсъдят конфликта в Украйна, както и срещата на върха на Г-7, на която Германия ще бъде домакин през юни.

Меркел припомни, че не одобрява намерението на Съединените щати да снабдява украинската армия с оръжие, с което да им помогне в борбата срещу проруските сепаратисти.

На конференцията по сигурността, която се проведе през изминалия уикенд в Мюнхен, германският канцлер каза, че конфликтът няма как да бъде разрешен с военни средства.

След срещата с Обама, Меркел заминава за канадската столица Отава, където ще проведе разговори с премиера на страната Стивън Харпър.

Сподели:

Коментари (0)

Украйна удари мощно нефтен терминал в Краснодарския край на Русия

Украйна удари мощно нефтен терминал в Краснодарския край на Русия

"Военната разузнавателна служба увеличава ударните санкции върху енергийния сектор на държавата-агресор, която е пряко замесена във финансирането на войната ", заяви източник

Муцунски: Не трябва да е проблем евроинтеграцията ни за това, че търсим интереса си в спора с България

Муцунски: Не трябва да е проблем евроинтеграцията ни за това, че търсим интереса си в спора с България

През последните 30 години РС Македония е променяла няколко пъти конституцията си, знамето си, името си, а да не говорим дори за поредицата от национални отстъпки, които са направени, оплака се македонският външен министър

Джей Ди Ванс: Има пробив в преговорите за мир

Джей Ди Ванс: Има пробив в преговорите за мир

„Седейки тук днес, не бих твърдял с увереност, че ще стигнем до мирно решение. Мисля, че има голяма вероятност да го направим, и голяма вероятност да не го направим“, заяви вицепрезидентът на САЩ