Самолетът с френския президент Франсоа Оланд и германския канцлер Ангела Меркел кацна на московското летище Внуково, съобщи РИА Новости.
Оланд и Меркел пристигат в навечерието на насрочените преговори с президента на Украйна Петро Порошенко и тази вечерта ще разговарят с президента на Русия Владимир Путин.
По предварителна информация, Меркел и Оланд ще предложат план за решаване на кризата в Източна Украйна.
"Ние не знаем дали преговорите в руската столица ще са кратки или дълги, но едно е ясно – ние сме длъжни да разрешим този конфлит. Каквото и решение да се вземе, то трябва да се базира на минските договорки", заяви Меркел, цитирана от ТАСС.
Президентът на Франция също даде изявление преди да излети:
"Заминавам за Русия с цел да постигна някакво съгласие за Украйна. На първо място трябва да се прекратят боевете. И това е само първата крачка, трябва да се постигне и някакво разбирателство", заяви Франсоа Оланд.
Още от Свят
Тръмп връща в Белия дом бивш главен прокурор с ключова AI мисия
След кратко оттегляне по здравословни причини, Пам Бонди поема стратегическата задача да чертае политиката на САЩ в областта на изкуствения интелект
Загина работник от експлозия в хартиен завод в САЩ, 9 души са в неизвестност
Първоначално беше съобщено за химическа експлозия, но впоследствие инцидентът е определен като спукване на резервоар с голямо количество химически вещества
"Дипломация" в стил Медведев: ЕС има твърде много дипломати в Киев, време е за съкращения
Безцеремонните заплахи на обичайният критик на Запада са отправени часове след предупреждението на Кремъл за масирани руски удари срещу украинската столица