22 Февруари, 2026

Меркел: Руските кибератаки вече са ежедневие

Меркел: Руските кибератаки вече са ежедневие

Кибератаките, извършвани от руски хакери в Германия са толкова чести, че са станали част от ежедневието. Това заяви канцлерът на ФРГ Ангела Меркел, след като страната търпи най-голямата си онлайн атака, предава AFP.
Меркел подчерта, че не знае кой стои зад действията, които оставиха извън линия близо милион клиенти на „Дойче Телеком“, но добави: „Подобни кибератаки или хибридни конфликти, както са известни в руската доктрина, сега са част от нашето ежедневие и трябва да свикнем да се справяме с тях“.

Сподели:

Коментари (0)

Агенти на Сикрет Сървис застреляха въоръжен,  проникнал в имението Мар-а-Лаго на Тръмп

Агенти на Сикрет Сървис застреляха въоръжен, проникнал в имението Мар-а-Лаго на Тръмп

Товна написа говорителят на агенцията Антъни Гуглиелми в публикация в X.

Дания отряза Тръмп, не иска кораб болница в Гренландия

Дания отряза Тръмп, не иска кораб болница в Гренландия

Ръководителката на датското правителство Мете Фредериксен заяви, че е „щастлива да живее в страна, в която достъпът до здравеопазване е свободен и равен за всички

5G технологията и бъдещето на игрите с живи дилъри

5G технологията и бъдещето на игрите с живи дилъри

Как 5G мрежите променят игрите с живи дилъри в реално време? Разберете какви носи новата технология за качество и скорост.