В столицата на Венецуела Каракас свършиха билетите за метрото, съобщава DW.
Както и голяма част от оборудването Венецуела внася суровината за билетите за метрото. Но тъй като държавата преживява жестока икономическа криза и е принудена да пести валута и вече повече от година не отделя средства за закупуването на суровината.
В резултат ръководството на метрото получило указание просто да направи входа за метрото безплатен.
Над 2 милиона души ползват всеки ден метрото на Каракас.
Припомняме, че Венецуела, която през 70-те години беше една от най-богатите страни в Латинска Америка, през 1999 година започна да "строи социализма на XXI век" под ръководството на Уго Чавес и след това на Николас Мадуро, страда от хроничен недостиг на стоки, включително брашно и хляб.
Още от Свят
Израел изненадващо удари в Южен Ливан
Това е първата подобна атака, откакто Вашингтон обяви рамково споразумение между Израел и Ливан
Европа попадна в капана на жегата, огненият фронт се движи към Балканите
Горещата вълна ще достигне своя пик през уикенда, като в някои части на континента термометрите ще надхвърлят 40 градуса
Разрив на върха в Полша: Сикорски разкритикува Навроцки заради Зеленски
Варшава не е лишила официално Зеленски от Ордена на Белия орел