Говорителят ѝ не знае дали ще подаде оставка
Британската министър-председателка Тереза Мей съжалява, че Великобритания ще участва в изборите за Европейски парламент и е решена да намери начин за успех на споразумение за Брекзит, заяви неин говорител, цитиран от Ройтерс.
Попитан за спекулациите, че Мей може да се оттегли, говорителят й каза, че не знае да има промяна в нейното намерение да напусне едва след завършването на първата част от процеса на излизане на Великобритания от Европейския съюз.
Още от Свят
Лавров се жалва: Европейските посланици правят погрешни изводи, че Русия губи войната
Руският министър определи европейската визия като „илюзорна“ и добави, че срещата не е довела до никакви нови резултати.
Гори летище „Гвардейске“ в окупирания Крим
Поради украинските атаки срещу логистиката руснаците търсят обходни маршрути, но второстепенните пътища също са под контрола на украинските Сили за отбрана
МВнР: Поредно посегателство срещу България и българите - резултат от агресивната реч на омразата в РСМ
"Припомняме, че след последния палеж в Република Северна Македония срещу Българския културен клуб в град Битоля, вместо да получи адекватно наказание, подпалвачът беше героизиран и беше привлечен в предизборна политическа кампания"