21 Февруари, 2026

Мигранти запалиха килията си в австрийски затвор

Мигранти запалиха килията си в австрийски затвор

Група мигранти, очакващи депортиране от Австрия, запалиха пожар в затворническата си килия късно снощи. Има ранени, предаде ДПА.

Петима афганистанци на възраст между 18 и 33 години и 30-годишен иракчанин са били приети в болница за интензивно лечение, съобщава австрийската агенция АПА.

Говорител на полицията каза, че следователите са намерили обгорено прощално писмо, което сочи, че може би мигрантите са извършили опит за самоубийство. Това предположение се подсилва от факта, че затворниците са се опитали да не допуснат в килията нито полицията, нито служители на затвора, след като предизвикали пожара. Той бил бързо изгасен, но заради гъстия дим други 40 затворници били преместени на безопасно място.

Контролът бил възстановен с участието на 100 полицаи и 70 пожарникари. Не е ясно как е бил запален огънят, отбелязва ДПА.

Австрийски медии напомнят, че не за първи път затворници се опитват да опожарят килиите си. Има съобщения и за гладни стачки.
Сподели:

Коментари (0)

Украйна удари с "Фламинго" завод за  „Искандер“ и „Орешник“

Украйна удари с "Фламинго" завод за „Искандер“ и „Орешник“

Путин посети завода преди време. Според ASTRA, в местни чатове жители на града пишат за поразяване на цехове №22 и №36

Axios: В Белия дом е обсъждан и „крайният вариант“ – ликвидирането на аятолах Хаменей

Axios: В Белия дом е обсъждан и „крайният вариант“ – ликвидирането на аятолах Хаменей

В най-напрегнатия момент от кризата между Вашингтон и Техеран в Белия дом е била на масата и най-драстичната опция – физическото отстраняване на върховния лидер на Иран.

Белият дом: И държавите със сключени споразумения ще бъдат обложени с 10% мито

Белият дом: И държавите със сключени споразумения ще бъдат обложени с 10% мито

То дойде, след като Върховният съд отмени специфичните за отделни държави мита, наложени от Тръмп чрез извънредни икономически правомощия.