24 Февруари, 2026

Михалков и Кончаловски гонят McDonald's от Русия със закусвални „Храним се вкъщи!”

Михалков и Кончаловски гонят McDonald's от Русия със закусвални „Храним се вкъщи!”

Световно известните братя режисьори Никита Михалков и Андрей Кончаловски искат 971,8 милиона рубли от държавата, за да пуснат пилотен проект за откриването на верига от кафенета с марката „Храним се вкъщи!”, която ще се превърне в алтернатива на западния аналог. 

Партньорите се надяват да върнат разходите за 4,8 години. Те се обърнаха с тази молба лично към Владимир Путин, пише „КомерсиантЪ”.Както беше съобщено, президентът на Русия възложи на вицепремиера Аркадий Дворкович да разгледа проекта и да го подкрепи.

Кулинариите „Храним се вкъщи!” искат да създадат във формата на малките магазини и кафенета. Приготвянето на самите ястия ще става в регионални кухни. Освен това се предполага, че тези кухни ще снабдяват с храна социалните заведения, включително детски домове и интернати.

Веригата трябва да помогне за утвърждаването на националната кухня, а също така да окаже подкрепа на руското производство в рамките на програмата за заместването на вноса. Пилотните кулинарии трябва да се появят първо в Московска и Калужска област.

Марката „Храним се вкъщи!” е на съпругата на Кончаловски, актрисата и телевизионната водеща Юлия Висоцкая, която ще бъде лице на новата верига. Висоцкая има два ресторанта в Москва. Освен това тя произвежда замразени плодови и зеленчукови смеси с марката „Храним се вкъщи!”. Същото наименование има и създаденият от телевизионната водеща интернет-магазин за продажби на артикули за кухнята.

Сподели:

Коментари (0)

Залужни: Няма военна сила в света, която да предотврати войната на Русия срещу Украйна

Залужни: Няма военна сила в света, която да предотврати войната на Русия срещу Украйна

Моделът на водене на война, който включва размяна на човешки животи за тактически успехи, вече не е логичен и достъпен вариант

Фицо „дръпна шалтера“ на Киев: Словакия спря аварийните доставки на ток за Украйна

Фицо „дръпна шалтера“ на Киев: Словакия спря аварийните доставки на ток за Украйна

Освен това словашкият премием отбеляза, че страната може да отиде по-далеч - по-специално, да преразгледа подкрепата си за членството на Украйна в Европейския съюз

Беларус под заплаха? Лукашенко видя „брониран юмрук“ на прага на страната

Беларус под заплаха? Лукашенко видя „брониран юмрук“ на прага на страната

Президентът на Беларус обвини „наследници на нацистите“ в подготовка за атака на Изток и призова за силна армия и национално единство