7 Февруари, 2026

Милер отсече: "Южен поток" е затворена страница

Милер отсече: "Южен поток" е затворена страница

„Южен поток“ приключи, на дневен ред е „Турски поток“. Това заяви президентът на „Газпром“ Алексей Милер, цитиран от РИА Новости. 

ЕС трябва да побърза със създаването на газопреносна инфраструктура за получаване на газ по „Турски поток“. За да спази сроковете, работата по изграждането на новите газопроводи в страните от ЕС трябва да започне още сега, заяви бизнесменът.

„Нашите европейски партньори са информирани за това и тяхната задача е създаването на необходима газопреносна инфраструктура до границите на Турция и Гърция", поясни още Милер.

Той е категоричен, че „Турски поток“ се явява единствен маршрут, по който могат да бъдат доставени 63 млрд. куб. м. руски газ, който в момента преминава през Украйна. Други варианти няма.

Припомняме, че през декември руският президент Владимир Путин заяви след среща с руския си колега, че газопроводът няма да минава през България, а през Турция.

Сподели:

Коментари (0)

След успешна контраофанзива ВСУ успя да задържи отбраната на Покровск

След успешна контраофанзива ВСУ успя да задържи отбраната на Покровск

Контранастъпателните операции на територията на Руската федерация осуетиха плановете на противника за Сумска област, отбелязва Денис Попович, военен наблюдател

Конфликтът Тръмп-Харвард ескалира - Пентагонът прекрати договора с университета

Конфликтът Тръмп-Харвард ескалира - Пентагонът прекрати договора с университета

Администрацията на президента предприе репресивни мерки срещу водещи американски университети по редица въпроси, като антиизраелски, пропалестински протести, политики за транссексуалните лица, инициативи за климата

Повторни президентски избори в 136 секции в Р Сръбска, сред наблюдателите - Съветът на Европа и Русия

Повторни президентски избори в 136 секции в Р Сръбска, сред наблюдателите - Съветът на Европа и Русия

Кандидати за президентски пост са Драган Джоканович, Бранко Блануша, Синиша Каран, Никола Лазаревич, Игор Гашевич и Славко Драгичевич