22 Юни, 2026

Милиони без ток в САЩ

Милиони без ток в САЩ

Мощни бури с градушки връхлетяха североизточните части на Съединените щати, като предизвикваха транспортни хаос и оставиха хиляди хора без ток.

Получени са над 50 съобщения за силни градушки в редица щати, включително Охайо, Пенсилвания, Ню Йорк и Кънектикът. В Съливан, Северен Ню Йорк, е забелязано торнадо, но няма сведения за щети.

Близо 600 000 домакинства в Ню Йорк, Ню Джърси, Кънектикът, Пенсилвания и Вирджиния останаха без ток.

Заради повалени от бурята дървета е спряно движението на всички влакове на централната гара в Ню Йорк.
Сподели:
На 100 години почина "Маестрото" - бившият председател на американския Федерален резерв

На 100 години почина "Маестрото" - бившият председател на американския Федерален резерв

Дългогодишният председател на Федералния резерв Алън Грийнспан се превърна в един от най-влиятелните икономически политици на своята епоха

Business Insider: Крим в изолация – ударите с дронове нарушават логистиката на полуострова

Business Insider: Крим в изолация – ударите с дронове нарушават логистиката на полуострова

В Севастопол, където живеят около 580 хиляди души и са разположени ключови руски военни бази, местната окупационна администрация също обяви вечерни ограничения за работата на обществения транспорт, търговските обекти и заведенията за хранене.

Трудният път за постигането на мира между САЩ и Иран

Трудният път за постигането на мира между САЩ и Иран

Създадена е комуникационна линия за осигуряване на безопасно преминаване на кораби през Ормузкия проток. Крайният успех на преговорите е свързан със спирането на огъня в Ливан и подкрепата на Израел.

Коментари (0)