7 Декември, 2025

Мината в Сома погреба 232 души

Мината в Сома погреба 232 души

232 станаха жертвите на взрива и пожара в мината край турския град Сома, пише в. Хюриет.

Днес спасителните екипи в промишления обект обявиха на намирането на още тела на работници, загинали вследствие на вчерашната експлозия. Днес представители на службата за борба с бедствията и авариите обявиха че е започнала да обявява имената на жертвите. Разпознати са 88 души, сред които има и 15-годишно момче.

Днес опозиционната Народнорепубриканска партия обвини правителството в престъпна небрежност. Според опонентите на Реджеп Тайип Ердоган властите са отменили проверка на намиращата се на 250 километра от Истанбул мина две седмици преди трагедията.

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.