Руският министър на природните ресурси и екологията Сергей Донски заяви, че доказаните запаси на нефт в страната ще бъдат достатъчни за 28 г., пише вестник „Российская газета“, цитиран от "Фокус". Те са изчислени на около 29 млрд. тона.
„Това е, което теоретично може да бъде извлечено от недрата”, предупреди Донски. При това той добави, че обемът на доказаните запаси, „за които знаем къде и колко ги има, как да ги добием, е два пъти по-малък – около 14 млрд. тона, сочат оценки на експерти“. Руският министър отбеляза, че нараства делът на труднодостъпния нефт, добивът на който ще бъде свързван с развитието и на други технологии. Донски разясни, че извличането на традиционните запаси за нефт ще започне да пада още от 2020 г., затова проучванията няма да бъдат спирани.
Още от Свят
Украинският министър на отбраната Михаил Фeдоров подаде оставка
Президентът Володимир Зеленски е заявил по време на заседание на парламентарната група „Слуга на народа“, че между Федоров и главнокомандващия на Въоръжените сили на Украйна Александър Сирски съществува системен конфликт
Бунт в армията! Руските загуби на фронта осем пъти превишават украинските
Американският Център за стратегически и международни изследвания публикува обновена оценка на руските загуби във войната срещу Украйна, според която руските войски са понесли около 1,4 милиона бойни загуби, включително убити, ранени и безследно изчезнали
Украйна оказва натиск върху „болезнената точка“ на Путин, за да го принуди да спре войната, смята анализатор
Силите за отбрана вече са способни да нанасят удари по цели на разстояние над 2500 км.