Рекордно ниска за края на лятото температура – минус 8,5 градуса по Целзий бе регистрирана тази нощ в областта Шумава, Южна Чехия, съобщи Националната метеорологична служба. Тя отбеляза, че нощта е била рекордно студена в по-голямата част от страната.
В цяла Чехия освен Прага температурите паднаха тази нощ под +10 градуса.
В региона около столицата, където допреди няколко дни имаше жеги и термометрите почти два месеца показваха над 20 градуса, бяха измерени едва 6,5 градуса.
Още от Свят
"Хамас" потвърди смъртта на военния си лидер Ода - вероятно последният от висшия съвет на "Изедин ал Касам"
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че Ода е ръководил разузнавателното подразделение на "Хамас" по време на атаките на 7 октомври 2023 г.
Украйна въвежда „логистически локдаун“ за руската армия: Фьодоров разкри подробности
Още това лято руската армия трябва да усети „логистически локдаун“ благодарение на засилените удари със сре
YouTube започва да обозначава автоматично видеоклиповете, генерирани с AI
Аторите ще могат да оспорват поставените етикети, ако смятат, че съдържанието им е неправилно обозначено като генерирано с AI