5 Февруари, 2026

Москва негодува: САЩ се опитва да вербува руски дипломати

Москва негодува: САЩ се опитва да вербува руски дипломати

Руското външно министерство разкритикува обвини в прав текст САЩ, че все по-често прави„опити за вербуване” на руски дипломатически служители, съобщава „Франс прес”.

„Ситуацията около руските дипломати в САЩ през цялото време се влошава”, заяви заместник-министърът на външните работи на Русия Сергей Рябков, отбелязвайки, че „значително са нараснали” опитите за вербуване на дипломати през последните две години и половина.

„Американските разузнавателни служби не се свенят да използват най-жалките средства за натиск, включително и заплахи за здравето на членове на семействата на дипломати”, отбеляза той в съобщение.

Рябков обвини Вашингтон в създаване на „изкуствени затруднения” и „измисляне на ограничения” по отношение движението на руски дипломати, което пречи на пълното им изпълнение на задълженията.

Дипломатът също обвини САЩ, че води „интензивни шпионски действия” в Русия под дипломатическо покритие, пояснявайки, че американското военно аташе в Москва често е засичано в близост до руски стратегически военни обекти.

Сподели:

Коментари (0)

Мелания Тръмп: Преговаряме с екипа на Путин за връщането на още украински деца

Мелания Тръмп: Преговаряме с екипа на Путин за връщането на още украински деца

Още 7 деца са върнати през декември. Украйна обвинява Русия, че е отвлякла най-малко 19 000 украински деца и ги е откарала на своя територия или в окупираните от нея територии без съгласието на техните семейства или настойници

В нови документи за аферата "Епстийн" изплува името на югославския диктатор Тито

В нови документи за аферата "Епстийн" изплува името на югославския диктатор Тито

Скандалният милиардер имал интереси към сградата на югославското посолство в Ню Йорк, останала известна като "вилата на Тито"

Светът пред ново изпитание: Изтече договорът "Нов СТАРТ" между САЩ и Русия

Светът пред ново изпитание: Изтече договорът "Нов СТАРТ" между САЩ и Русия

Антониу Гутериш нарече изтичането на споразумението "мрачен момент за международната сигурност и мира" заради възможността безконтролно да се разпространява ядрено оръжие