"Напомням, че нарушаването на въздушното пространство на Турция и НАТО от руска страна се случва вече няколко пъти. Руският външен министър вече е бил предупреден няколко пъти, че ще се предприемат мерки. В района на свалянето на руския самолет няма подразделения на ИД", заяви посланикът ни в Турция Надежда Нейнски пред бТВ.
"Информацията, която предостави Турция в НАТО беше т.нар. радарна карта. Счита се, че доказателствата, които са били предоставени на извънредната среща на НАТО са категорични за нарушаване на въздушното й пространство. Всъщност ударите, които се нанасят в този район са срещу умерената опозиция", уточни Нейнски.
"Този акт няма да повлияе добре на руско-турските отношения. Дори срещата на Сергей Лавров беше отменена. Рискът за България е от гледна точка на ескалация на напрежението между двете държави, както и евентуална бежанска вълна", коментира посланик Нейнски.
Още от Свят
Fire Point: Украйна вече има собствена противобалистична ракета
Това заяви съоснователят на компанията Денис Щилерман в коментар за изданието „Милитарний“, като подчерта, че необходимите изпитания вече са проведени успешно
Defense Express: Русия е загубила над 70% от бомбардировачите си Ту-22М3
"Може би в момента разполагат с приблизително 9-10 действащи бомбардировача от този тип"
YouGov: "Алтернатива за Германия" вече води с 9% пред блока на Мерц
AзГ се превърна в най-голямата опозиционна партия в Германия след безпрецедентен успех на миналогодишните парламентарни избори