22 Май, 2026

На 101 години почина Дейвид Рокфелер

На 101 години почина Дейвид Рокфелер

Той е умрял в съня си у дома в Ню Йорк, след прекаран сърдечен арест

На 101-годишна възраст е починал милиардерът Дейвид Рокфелер, съобщиха от фондацията на известната фамилия.

Рокфелер е починал в съня си у дома в Ню Йорк, след прекаран сърдечен арест, уточняват от фондация "Рокфелер".

Бизнесменът, чието състояние се определя на близо 3 млрд. долара, управляваше Chase Bank в продължение на 35 години, като се оттегли от бизнеса си през 1981 година.

В изявлението на фондация "Рокфелер" милиардерът е описан като "една от най-влиятелните фигури в американската история, филантроп, финансист" и като "най-великия международен бизнес държавник".

Сподели:

Коментари (0)

Bild: Путин губи войната едновременно в три направления

Bild: Путин губи войната едновременно в три направления

Въпреки че Кремъл все още успява да компенсира загубите с нови наборници, руската армия от началото на годината е спряла да увеличава числеността си.

Рубио разкритикува остро останалите страни от НАТО

Рубио разкритикува остро останалите страни от НАТО

Президентът Доналд Тръмп "не иска от тях да предоставят войски или да изпратят изтребители, но те отказват да направят каквото и да било", заяви той пред журналисти

Кремъл: Не одобряваме натиска на САЩ върху Куба

Кремъл: Не одобряваме натиска на САЩ върху Куба

Песков направи това изявление в коментар за решението на американските власти да повдигнат обвинения срещу бившия кубински президент Раул Кастро